درزگیری آسفالت

درزگیری آسفالت چیست؟

به طور خلاصه درزگیری آسفالت به معنی پر کردن شکاف ها و درزهای ایجاد شده بر روی آسفالت یا رویه آسفالت با استفاده از دستگاه های مدرن .درزگیری سریع آسفالت به منظور تعمیر و نگهداری در راستای جلوگیری از خرابی بیشتر آسفالت یا جاده می باشد. در روش ترمیم آسفالت به روش درزگیری، عمر آسفالت طولانی تر شده و از جهت هزینه به صرفه تر می باشد. به این دلیل که اگر به موقع جلوگیری نشود نیاز به اجرای آسفالت مجدد می باشد.

علت به وجود آمدن شکافت یا خراب شده آسفالت

اسفالت هم همانند هر وسیله دیگری تحت تاثیر عوامل جوی قرار میگیرد و یا در اثر تردد بیش از حد خودروهای سبک و سنگین دچار شکاف و خرابی خواهد شد که به مرور زمان اگر این اسفالت درزگیری نشود هزینه گزافی را متحمل خواهیم شد.

انواع ترک اسفالت:

– ترک موزاییکی ( ترک پوست سوسماری )
– ترک برشی ( کناری )
– ترک انقباضی
– ترک انعکاسی
– ترک لغزشی

درزگیری اسفالت

مراحل درزگیری آسفالت:

– تمیز کردن
ابتدا جهت مشخص کردن اندازه و وسعت شکافت های ایجاد شده محل تمیز می کنیم

– از بین بردن و تراشیدن سطح رویه
در این مرحله سطح شکافت با استفاده از روتر های مجهز به یک درام با تیغه های مجزا تراشیده می شود. تا لایه نامرغوب از سطح شکافت کنار زده شود و پایه کار ایجاد شود.

– پاکسازی
در این روش گرد و غبار های ایجاد شده در سطح شکافت را با استفاده از دستگاه که فشار هوای بسیار زیاد تولید می کند و باعث کنار رفتن و زدودن گردو غبار و آلاینده بعد از تراشیدن می شود. به جهت این که سطح کاملا تمیز شود و آلاینده ها مانع از جذب مواد درزگیری نشوند.

– مشعل گرفتن یا حرارت دهی
مشعل گرفتن که هوای گرم با فشار زیاد برای گرم کردن و برطرف کردن رطوبت ناحیه درز یا برش می باشد. هدف این است که ناحیه مورد نظر جهت مرحله بعدی که انجام تزریق مواد می باشد آماده شود تا مواد را بهتر جذب کند.

– تزریق مواد درزگیری
آخرین مرحله درزگیری تزریق مواد ماستیک می باشد به این نحو که مواد پلیمری ( ماستیک ) ابتدا گرم می شود و به وسیله شیلنگ مواد روی درز یا شکاف ریخته می شود.

درزگیری اسفالت

 

 

انجام پروژه های آسفالت کاری، عایق کاری، ایزوگام، قیرگونی، خاکبرداری، گودبرداری، بازسازی، تهیه و پخش تراشه آسفالت، محوطه سازی، راه سازی، درزگیری اسفالت ، تخریب ساختمان ، سنگفرش ، جدولکاری ، دیزاین داخلی و خارجی ساختمان

در تمام نقاط تهران، کرج، اصفهان، کاشان، همدان، گیلان، مشهد، شیراز، بندرعباس، آبادان، اراک، مازندران، و … ایران  و به صورت شبانه روزی اماده خدمات رسانی هستیم .لطفا جهت اطلاع از قیمتها با شماره های ۰۹۱۲۳۱۳۸۳۹۸ – ۰۹۰۲۴۴۰۵۹۵۰ – ۰۲۱۲۲۸۷۹۵۷۴ تماس حاصل فرمایید و از تخفیف شرکت ما بهرمند شوید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *