آسفالت رگلاژ کوبش

آسفالت رگلاژ کوبش

آسفالت رگلاژ کوبش

 

آسفالت رگلاژ کوبش : برای همه ما این سوال پیش امده که چرا اسفالت خیابان با وجودیکه تازه تعویض شده است با این حال دجار ترک خوردگی و پستی و بلندی شده است؟جواب این سوال فقط یک جمله است نوع اسفالتکاری .در اسفالتکاری جاده ها ،لایه های اسفالت باید طوری یکدست و متراکم باشد که با فشار ترافیک و شرایط آب و هوایی ، مقاومتش بیشتر شود و دوام اسفالت بیشتر شود.

  با توجه به موارد ذکر شده لازم  است که در تراکم آسفالت بیشتر نهایت دقت را بکاربرد  تا نتیجه مطلوب حاصل گردد. د

غلطک زنی

غلطک زنی و زمان انجام آن بسیار مهم است .زمان انجام غلطک باید بلافاصله بعد از اسفالتکاری انجام شود درجه حرارت نیز تاثیر بسیار زیادی در انجام این کار دارد.

این عمل باید طوری انحام شود تا تمام سطح اسفالت یکدست وصاف گردد و از دانه های نامتقارن در سطح جلوگیری شود.

بعد از انجام اسفالت و پخش یکدست اسفالت نوبت به غلطک زنی طولی درزها میرسد که باید سریع انجام شود تا از درجه مناسب کاسته نشود و به قولی معروف اسفالت قابل استفاده باشد.

فوت کوزه گری

غلطک زنی  اولیه نباید خیلی سریع شروع شود زیرا شروع زود هنگام غلطک ­زنی عواقبی را به شرح زیر به دنبال خواهد داشت:

  – چسبیدن مصالح به جدار غلتک ( با وجود آب پاشی سطح جدار آن ).

  – ظهور ترکهای عرضی در پشت جدار غلتک.

  – ایجاد برآمدگی و چین­ خوردگی در جلوی غلتک.

  غلطک­ زنی ثانویه باید بلافاصله بعد از غلطک­ زنی اولیه انجام شود و تا زمانی که دمای مخلوط به مقداری است که می­تواند به چگالی ماکزیمم برسد ادامه یابد. این نوع از غلطک زنی  تا زمانی باید ادامه یابد که مخلوط هنوز برای برطرف کردن اثر غلطک ( ناهمواری ) حالت شکل ­پذیری دارند. موضوع زیر بعنوان یک خط مشی پیشنهاد می ­ شود:

درزهای طولی و لبه ­ها بلافاصله بعد از پخش، غلطک­ زنی شوند. غلطک ­زنی اولیه حدود ۶۰ متر بعد از فینیشر و غلتک ­زنی ثانویه ۶۰ متر و یا کمتر بعد از غلتک­ زنی اولیه و غلتک ­زنی نهایی تا حد امکان سریعتر و بعد از غلتک­ زنی ثانویه انجام شود.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *